دوره جامع هیدرولیک و پنوماتیک

 

با توجه به نیاز صنایع به افراد دارای دانش و مهارت لازم درزمینه شناخت، اپراتوری، نگهداری و تعمیرات سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک، دوره جامع هیدرولیک و پنوماتیک در مجموعه سامانه کیفیت شرق طراحی شده است.

دانش سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک با توجه به ویژگی‌های خاص، ازجمله دقت، قدرت و راندمان بالا در مقایسه با حجم کم تجهیزات، روزبه‌روز در حال گسترش و به‌کارگیری وسیع‌تر در صنایع مختلف می‌باشد.

همچنین با پیشرفت فنّاوری، این تجهیزات روزبه‌روز با مدارات پیشرفته‌تر و دقیق‌تر در جهت کاهش خطاها عرضه می‌شوند. فهم، به‌کارگیری و تعمیرات این مدارها بدون دانش هیدرولیک و پنوماتیک پیشرفته میسر نیست.

دوره جامع هیدرولیک و پنوماتیک مشتمل بر چهار دوره می‌باشد. شما می‌توانید در هر یک از این دوره‌ها بصورت مجزا شرکت کنید و یا اینکه بصورت گام‌به‌گام و حرفه‌ای، دوره جامع را بگذرانید.

 

دوره جامع هیدرولیک و پنوماتیک

۱- دوره ساختار و عملکرد سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

دوره آموزشی ساختار و عملکرد سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک
دوره آموزشی ساختار و عملکرد سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

 

در این دوره فراگیر با اصول و پایه علم هیدرولیک و پنوماتیک آشنا می‌شود، توانایی درک قطعات، آشنایی با نماد آن‌ها و عملکرد آن در مدار را فراگرفته و زبان مشترک و استاندارد در بیان و فهم سیستم هیدرولیک و پنوماتیک به‌کاررفته در تجهیزات موردنظر خود را پیدا می‌کند. همچنین بررسی الزامات و نکات مهم در به‌کارگیری تجهیزات و مفاهیم اولیه تحلیل مدار را می‌آموزد.

آشنایی با دوره ساختار و عملکرد سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

۲- دوره نگهداری سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک
دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

 

در راستای افزایش عمر و عملکرد بهینه تجهیزات دارای سیستم هیدرولیک و پنوماتیک، همچنین کاهش خرابی‌ها و توقفات ماشین، در این دوره به نکات مهمی اشاره می‌شود تا فراگیر بتواند بهترین بهره‌وری را از تجهیزات داشته باشد.
بررسی وضعیت روغن و هوای فشرده و نگهداری قطعات و مدارها و همچنین تهیه و تکمیل چک‌لیست نگهداری پیشگیرانه (PM) در این دوره مورد بحث قرار می‌گیرد.

آشنایی با دوره نگهداری سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

۳- دوره عیب‌یابی سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

دوره آموزشی عیب‌یابی سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک
دوره آموزشی عیب‌یابی سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

 

علی‌رغم حداکثر نگهداری و توجه به اصول آن، زمانی فرامی‌رسد که تجهیز دارای سیستم هیدرولیک و پنوماتیک دچار خرابی می‌شود. توانایی فراگیر جهت مرتفع کردن عیب به وجود آمده در سریع‌ترین، دقیق‌ترین، صحیح‌ترین و کارآمدترین روش، هدف اصلی این دوره است. ابزارهای این روش‌ها در این دوره مورد بحث قرار می‌گیرند.

آشنایی با دوره عیب‌یابی سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک

۴- دوره هیدرولیک پیشرفته

دوره آموزشی هیدرولیک پیشرفته
دوره آموزشی هیدرولیک پیشرفته

 

با توجه به تفاوت‌های عملکردی و ساختاری تجهیزات دارای سیستم هیدرولیک و پنوماتیک، نیاز است تا پس از بررسی اولیه، دوره پیشرفته‌ای در خصوص درک عمیق‌تر از منطق مدارها، تحلیل آن‌ها و قطعات بیشتر تعریف شود.
این دوره مختص مدیران و کارشناسان تعمیرات می‌باشد.

آشنایی با دوره هیدرولیک پیشرفته

برگزاری این دوره‌ها به‌صورت اختصاصی و در محل سازمان شما امکان‌پذیر است. در این حالت، دوره با توجه به تجهیزات و نیازهای خاص شما طراحی و اجرا می‌شود.

برای صنایع خاص که تمایل دارند این دوره را به زبان انگلیسی بگذرانند، این امکان فراهم است.

درصورت تمایل، می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید تا هر زمان دوره مورد نظر شما برنامه‌ریزی شد، به اطلاع شما برسانیم.