پنج عادت که منجر به موفقیت می‌شوند از نظر رابین شارما

پنج عادت که منجر به موفقیت می‌شوند از نظر رابین شارما

رابین شارما (Robin Sharma) نویسنده و سخنران اهل کانادا است. مشاوره به شرکت‌های بزرگی مانند Microsoft ،GE ،Nike ،FedEx و IBM در کارنامه اوست.

کتاب پرفروش او به نام “راهبی که فِراریش را فروخت”، به بیش از ۷۰ زبان دنیا ترجمه شده‌است.

در این نوشته به پنج عادت افراد موفق که از دید رابین شارما تمرین مداوم و روزانه آن‌ها می‌تواند باعث دست‌یابی به نتایج مطلوب شوند، می‌پردازیم.

 

 

سحرخیزی

۱- سحرخیزی

روز خود را هر طور شروع کنید نحوه زندگی شما را مشخص می‌کند. یک تمرین یا یک ورزش سخت صبحگاهی درصد شکست شما را کم می‌کند. اگر می‌خواهید در امور روزمره زندگی، شکست‌ناپذیر باشید و متوقف نشوید لازم است که روال صبحگاهی خود را منظم کنید.

روزتان را با ورزش کردن و عرق ریختن آغاز کنید. این کار باعث ترشح نوروتروپیک مغز شده که درواقع سلول‌های مغز را از استرس نجات می‌دهد. تعریق باعث افزایش متابولیسم شده و انرژی شما را افزایش می‌دهد.

در برنامه صبحگاهی، زمانی را برای نوشتن برنامه روزانه در نظر بگیرید و اولویت‌هایتان را مشخص کنید. این کار باعث می‌شود خود را بیشتر شناخته و به هدف خود نزدیک‌تر شوید. زیرا آگاهی شروع تغییر کردن است. لازم است آموخته‌های خود را افزایش دهید چون درک و فهم بهتر، دست‌آوردهای بزرگ‌تری را به همراه دارد.

 

 

برنامه‌ریزی

۲- برنامه‌ریزی

جدول برنامه‌ریزی هر شخصی مابقی عمر او را پیش‌بینی می‌کند. صحبت کردن در مورد چیزی مهم نیست، بلکه مهم برنامه‌ریزی برای آن است. چراکه برنامه‌ریزی باعث انجام آن می‌شود. نیرویی قوی در یک کاغذ نوشته‌شده وجود دارد.

پس باید هرروز برنامه‌ریزی داشته باشید و آن را یادداشت کنید. با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید کارهای بزرگی را در طول هفته، ماه و حتی سال انجام دهید.

 

 

انجام کارها بیش از حد انتظار

۳- انجام کارها بیش از حد انتظار

به‌ندرت دیده می‌شود که فردی بیشتر از چیزی که از او خواسته شده انجام دهد. مثلا در یک رستوران پیشخدمت اندازه‌ای که از او انتظار دارید و یا حتی کمتر از آن به شما خدمات ارائه می‌دهد. یا در یک فروشگاه یا یک سازمان، خدمات آن‌ها چیزی است که انتظار دارید و در اکثر مواقع کمتر از آن است.

عادت کردن به تحویل دادن بیشتر از حد انتظار، یک فرصت فوق‌العاده است، فقط آنچه که مخاطب از شما انتظار دارد به او تحویل ندهید بلکه چند برابر بیشتر از حد انتظارش برایش انجام دهید. این یک “ابتکار عمل” است و باعث تمایز شما از سایرین و تبدیل شدن شما به یک فرد تحسین‌برانگیز و همچنین ضروری برای سازمان می‌شود.

 

 

یادگیری روزانه

۴- یادگیری روزانه

اگر می‌خواهید در زمینه کاریتان به یک فرد شاخص تبدیل شوید، حتماً این عادت را در خود ایجاد کنید. هرروز ۶۰ دقیقه را برای آموختن و یادگیری برنامه‌ریزی کنید که این می‌تواند از طریق مطالعه کردن، گوش دادن به کتاب صوتی و یا نوشتن آموخته‌هایتان در یک دفتر باشد.

این را تبدیل به یک عادت کنید. یادگیری، شما را در مقابل شکست‌ها واکسینه و مقام می‌کند. هرچه بیشتر یادبگیرید به چیزهای بیشتری می‌توانید دست یابید. پس همیشه در حال یادگیری باشید.

 

 

تفکر عمیق

۵- تفکر عمیق

افرادی که برای به دست آوردن نتایج خوب تلاش می‌کنند کسانی هستند که زمان زیادی را به‌تنهایی، صرف تفکر عمیق می‌کنند. شما چقدر زمان صرف تفکر عمیق در سکوت و تنهایی می‌کنید؟

• فکر کردن در مورد اینکه چطور زندگی می‌کنید.
• فکر کردن در مورد اینکه چطور کار می‌کنید.
• فکر کردن در مورد رفتار روزانه‌تان و ارتباط آن با عمیق‌ترین و مهم‌ترین ارزش‌های زندگی‌تان.
• فکر کردن در مورد اینکه چه چیزی می‌خواهید از خود باقی بگذارید.
• فکر کردن در مورد تأثیر کارهایتان

و درنهایت:

ایده‌پردازی بدون اجرا، چیزی نیست جز یک توهم.

بنابراین لااقل یکی از این ۵ عادت را انجام دهید. این شروع یک راه جدید برای کار کردن و زندگی کردن است و همچنین تأثیر بر جهانی که در آن زندگی می‌کنیم.

 

ثبت دوره‌های آموزشی مورد نظر شما

اگر مایلید جدیدترین اخبار دوره‌ها و پیشنهادهای ویژه را از طریق ایمیل دریافت کنید، فرم زیر را تکمیل کنید:

لطفا چند لحظه منتظر بمانید ...

تبریک! ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شد!